Realizacje naszych projektów

Realizacja projektu pracowni. Ogród powstawał  na przełomie lipca / sierpnia 2019r. Salon ogrodowy otoczony zielonymi parawanami z grabowych i bukowych ekranów jest odpowiedzią na potrzebę zapracowanych inwestorów,  poszukujących azylu we wnętrzu własnego ogrodu sąsiadującego z dużym osiedlem.

Realizacja projektu pracowni. Ogród powstawał  na przełomie sierpnia / listopada 2017.

Restylizacja starego ogrodu. Nasadzenia na niewielkiej przestrzeni w ogrodzie o długich, wąskich wnętrzach dostosowano do panujących w nim skrajnych warunków świetlnych. Cieniste aleje prowadzą do słonecznego wnętrza urządzonego w toskańskim stylu.

 Ogród powstawał  na przełomie czerwca / lipca 2018r..

  Realizacja projektu wykonanego przez pracownię. Niewielka przestrzeń wokół domu jednorodzinnego wraz z długim i wąskim przedogródkiem przeszła całkowitą metamorfozę.  Ogród zaprojektowano inspirując się ogrodami wschodu.  

 Ogród powstawał  na przełomie czerwca / lipca 2017r.

Realizacja projektu ogrodu powstałego w pracowni. Projekt ogrodu wykorzystał zróżnicowaną rzeźbę terenu jako atut. Ogród istnieje na trzech poziomach, został podzielony na strefy, reprezentacyjną, wypoczynku czynnego z placem zabaw i biernego z paleniskiem oraz funkcjonalną z ogrodem warzywnym. Na życzenie właścicieli dom miał być zatopiony w zieleni. Projekt realizowany etapowo w latach 2014/2016.

Realizacja projektu ogrodu powstałego w pracowni. Projekt ogrodu na prostokątnej, długiej działce, która otoczona była żywopłotem iglastym.  

Elementem ozdobnym jest duża pergola wielofunkcyjna stanowiąca przejście do sadu, ogrodu warzywnego i łąki kwietnej . Na życzenie właścicieli  w ogrodzie zastosowano roślinność

z przewagą bylin.  Na froncie zaplanowano żywopłot liściasty z buka

o purpurowej odmianie liścia. Projekt realizowany  jest etapowo. 

Realizacja  oszczędna w formie, minimalizm  w doborze nasadzeń oraz proste linie rabat mają podkreślać nowoczesność i surową formę budynku. W założeniu wykorzystano na żywopłot szlachetną odmianę wolnorosnącego cisa oraz, 

w większości, zimozielone gatunki roślin. Skarpę wieńczącą posiadłość obsadzono jednogatunkową trawą
i dereniem o barwnym zabarwieniu pędów.  Na froncie w formie szpaleru wiśnia ozdobna w odmianie Kanzan. 

Realizacja projektu ogrodu przygotowanego przez pracownię. Na życzenie właścicieli roślinność zaplanowano wokół domu, 

zadaszonego tarasu oraz wzdłuż płotu, aby wykorzystać przestrzeń trawnika na rekreację  czynną. 

Projekt realizowany etapowo w latach 2015/2017.

Restylizacja istniejącego założenia.   Na życzenie właścicielki  dominującym kolorem jest biel. Zaplanowano nasadzenia wzdłuż ogrodzenia z zieleni wysokiej, aby zapewnić intymność. 

  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon

Restylizacja istniejącego założenia.   Na życzenie właścicieli  zaplanowano nową strefę gospodarczą oraz dodano ogrodowi wigoru, wprowadzając kolor do nasadzeń w przedogródku. 

Projekt tarasu zakładał połączenie ciepłego materiału jakim jest deska tarasowa z odpornym na warunki

atmosferyczne i kontakt z ziemią materiałem betonowym. Powstał obszerny taras, zintegrowany z rabatą bylinową, w otoczeniu wysokich drzew, na którym gospodarze swobodnie mogą biesiadować i wypoczywać na wygodnych leżakach.

Prace zakładały wymianę starej nawierzchni trawiastej i założenie nowego trawnika z siatką na krety. Otoczenie zabytkowego domu miał stanowić jedynie trawnik i otaczający dom naturalny drzewostan.